Mezoterapia igłowa

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów estetycznych jest mezoterapia. Wydłuża młodość, tuszuje oznaki upływu czasu. Zadaniem jej jest wtłoczenie dobranych składników aktywnych głąb skóry. Oczywiście taki zabieg wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, ale i wprawy osoby, która go wykonuje – należy nie tylko właściwie ocenić rodzaj i kondycje cery. Zabieg poprawia nawilżenie, uzupełnia niedobory składników mineralnych i witamin, wspomaga mikrokrążenie, uelastycznia skórę i zwiększa jej napięcie przez co oznaki starzenia stają się mniej widoczne. Mezoterapia igłowa stosowana jest, poza regeneracją i odmłodzeniem skóry twarzy, szyi i dekoltu, przy rozstępach, bliznach, cellulicie i w stadium wypadania włosów, czy nawet przy łysieniu. A to dlatego, że mezoterapia zapobiega uszkodzeniom skóry, pobudza metabolizm komórek, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, ujędrnia i uelastycznia skórę, spłyca zmarszczki, rewitalizuje skórę i poprawia jej nawilżenie. Zalet zabiegu jest mnóstwo.

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu w skórę leczniczych substancji poprzez mikronakłucia. Pozwala to na wnikanie preparatu w poszczególne warstwy skóry, z pominięciem naskórka, który trudno absorbuje większość kosmetyków, by efekty były szybsze i spektakularne. Oczywiście sposobów wykonania zabiegu jest kilka – za pomocą igły i strzykawki, z użyciem specjalnego aparatu lub rollera.

Jakie efekty przynosi zabieg mezoterapii?

  • rewitalizuje skórę, regeneruje ją, poprawia jędrność i elastyczność,
  • nawilża skórę,
  • likwiduje zmarszczki,
  • odmładza,
  • hamuje wypadanie włosów poprzez głębokie odżywienie cebulek włosowych,
  • redukuje cellulit i rozstępy, spłyca blizny,
  • hamuje starzenie skóry.

Mimo odczucia dyskomfortu w trakcie zabiegu warto się dla mezoterapii poświęcić, bo zdecydowanie zalet jest wiele więcej. Już po pierwszym aplikowaniu stan skóry ulega widocznej poprawie. Na zabieg może zdecydować się każda osoba, niezależnie od typu cery. Skóra goi się szybko a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest znikome. Skóra po zabiegu nie jest uszkodzona trwale, działanie, w zależności od zastosowanych koktajli(zwykle substancjami aktywnymi są kwas hialuronowy, pirydoksyna, kwas liponowy, minerały, kwas askorbinowy, biotyna, krzemionka, wyciągi, np. z karczocha, rutyny, l-kanityna czy kofeina), jest wielokierunkowe a skuteczność ogromna. Dla uzyskania trwałego efektu wystarczy kilka powtórzeń mezoterapii.