Stylizacja paznokci

Każda kobieta pragnie mieć piękne dłonie i paznokcie, które nie tylko sprawią, że poczuje się wyjątkowa, ale przyciągnie uwagę osób, które coraz częściej zwracają uwagę na wygląd i estetykę dłoni. Niestety samodzielne stylizacje i malowanie nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Z pomocą przychodzi wówczas profesjonały zabieg, który zależnie od preferencji i wymagań klientki będzie idealny i efekt utrzyma się zdecydowanie dłużej bez potrzeby poprawiania lakieru. Oczywiście obecnie dostępne są różne metody stylizacji i zdobienia paznokci na płytce naturalnej lub tipsach. Jeśli nie mamy szczęścia i płytka naszych paznokci jest zniszczona lub łamliwa idealnie sprawdzi się przedłużanie metoda żelową.

Przedłużanie paznokci

stylizowanie paznokci

Dzięki doklejeniu sztucznego paznokcia do zniszczonych, niezbyt estetycznie wyglądających naturalnych paznokci można wyczarować dowolny kształt i długość płytki. Kolejny

krok to nadanie blasku i wybranego koloru. Na sztucznym paznokciu lakier trzyma się zdecydowanie dłużej, nie odpryskuje. Zwykle jednak dla trwalszego efektu stosowane są utwardzenia żelem. Takimi paznokciami można cieszyć się, w zależności od czasu wzrostu własnego pazura, nawet do 4-6 tygodni. W ofercie studia stylizacji paznokci dostępnych jest mnóstwo kolorów żelu, oczywiście efektownie wyglądają tez malunki i dodatki tworzące wzorki. Oprócz przedłużania na tipsach godna uwagi jest metoda z wykorzystaniem szablonu. Tu paznokcie przedłużone zostaną w sposób naturalny, polecany osobom z nietypowym kształtem płytki paznokcia, do którego trudno dopasować sztuczne paznokcie (tipsy). Żel można wykorzystać tez dla podkreślenia naturalnego paznokcia – wówczas położony zostaje na płytkę, nabłyszcza, utwardza paznokieć. Innowacja jest metoda hybrydowa, która jest bardziej neutralna dla płytki. Zalet metody żelowej jest mnóstwo. Najważniejsze, że żel nie pachnie, jest nieinwazyjny.

Akrylowa stylizacja nadal ma swoje wielbicielki. Niestety z racji swoich właściwości może przysparzać stylistce problemy przy nakładaniu – szybko zasycha, więc wymaga grubszej warstwy do modelowania. Niestety mało przyjemnie pachnie i może działać drażniąco na drogi oddechowe. Ale jest zdecydowanie trwalszy i twardszy od żelu. Sprawdza się przy naturalnych paznokciach nawet z przebarwieniami – idealnie tuszuje nieprawidłowości.

Salony proponują tez inne metody stylizacji – metodę fiberglass chociażby.
Oprócz właściwego przygotowania płytki warto podkreślić idealną płytkę kolorem czy zdobieniami, których wybór obecnie jest ogromny.
Czy preparaty stosowane do przedłużania paznokci nie niszczą naturalnej płytki? Wbrew krążącym opiniom tak nie jest. Odpowiedzialna za ewentualne osłabienie paznokcia jest zła technika i metoda przygotowania, czy tez złe zdejmowanie. Dlatego warto wybierać salon świadomie i taki, gdzie pielęgnacją i stylizacją zajmuje się profesjonalna stylistka.

Którą metodę przedłużania wybrać? Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Każda płytka naturalna paznokcia jest inna i inaczej reaguje na zabieg i stosowane kosmetyki. Warto wypróbować każda metodę i obserwować, z jaką czujemy się najlepiej.

Pielęgnacja dłoni i stóp

Zarówno kobiety jak i mężczyźnie nie mogą zapominać o codziennej pielęgnacji dłoni i paznokci. W naszej ofercie posiadamy profesjonalne kosmetyki dedykowane różnym rodzajom skóry. Dłonie każdego dnia narażone są na działanie środków chemicznych, wysuszają się. Dłonie to wizytówka człowieka. W naszej ofercie zagościły na stałe zabiegi pielęgnacyjne, w tym łagodzące kompresy, peelingi. Nie można tez zapomnieć o stopach. Oczywiście zabiegi pielęgnacyjne i stylizacje paznokci bierzemy na siebie. Pedicure, masaż stóp wskazane są osobom z zaburzeniami układu krążenia, cukrzykom, kobietom ciężarnym, pracującym w pozycji stojącej, kobietom noszącym wysokie obcasy, osobom z otyłością, sportowcom czy tym, którzy cierpią z powodu nadmiernego pocenia się stóp.