Rzęsy Permanentne, Przedłużanie

Ciągły pośpiech, brak czasu - to zmartwienie dla wielu kobiet, które oprócz tego, że chcą spełniać się zawodowo, w życiu prywatnym, chcą też pięknie wyglądać. Ile czasu zajmuje nam make-up? Średnio pół godziny każdego dnia, oczywiście jeśli jesteśmy w malowaniu się wprawione i wiemy, jak to robić. Idealny makijaż to nasza wizytówka, mało która z nas wychodzi z domu nieumalowana. Oczywiście dobre kosmetyki i lata praktyki powodują, że zdecydowanie łatwiej podkreślamy nasze atuty. Jednak istnieją sposoby na trwałe, bezinwazyjne niemalże rzęsy, które podkreślają oczy – zwierciadło naszej duszy. Mowa o rzęsach permanentnych. Oczywiście im wyraźniejsze, dłuższe i ponętne, tym lepiej. Oprócz dostępnych na rynku odżywek, których zadaniem rzekomo jest zagęszczenie i przyspieszenie wzrostu rzęs czy brwi można bardziej zaszaleć – w salonach kosmetycznych można poddać się zabiegom trwałego tuszowania (rzęsy permanentne) albo pójść o krok dalej i przedłużyć rzęsy. Rzęsy permanentne do doskonała alternatywa dla przedłużania, które od kiedy pojawiło się w ofercie dobrych salonów kosmetycznych, zyskało wiele zwolenniczek. Trwałe tuszowanie to zabieg nie inwazyjny i dość prosty, a efekty zaskakujące. Wiele kobiet stale poszukuje tuszu idealnego, bo każda marzy o idealnie podkreślonych oczach, wyrazistym spojrzeniu uzyskanych w jak najkrótszym czasie. Permanentna maskara to wyjście idealne – rzęsy są równo tuszowane, oddzielone, efekt utrzymuje się nawet 3-4 tygodnie, a my mamy rankiem więcej czasu na inne czynności.

Na czym polega permanentne tuszowanie rzęs?

Jest to zabieg, z wykorzystaniem aplikatorów i barwnika, zapewniający trwały makijaż rzęs. Tusz jest w pełni wodoodporny, nie uczula, nie kruszy się i sprawia, że rzęsy są perfekcyjne, aczkolwiek wyglądają na naturalne. Nie niszczy włosków, choć nie daje możliwości zagęszczenia i ich wydłużenia, jak przypadku przedłużania. Zatem jeśli nasze rzęsy są dość gęste i odpowiednio długie taka metoda będzie świetnym rozwiązaniem- nie sprawia wrażenia sztuczności, idealnie rozczesane włoski z dobranym kolorem barwnika wyglądają naturalnie ale i ponętnie. Trzeba jedynie pamiętać o stosowaniu się do zaleceń kosmetyczki, zwłaszcza przez kilka pierwszych dni po tuszowaniu. Zabieg warto powtarzać raz na ok. 3 tygodnie, w zależności od zastosowanych materiałów i preferencji no i wzrostu naturalnych rzęs. Jeśli znudzimy się tuszowanymi w ten sposób włoskami, lub zdecydujemy się na inną metodę ich upiększenia, tusz zdejmie także kosmetyczka w dowolnie wybranym momencie.

Permanentne tuszowanie może zafundować sobie każdy, zwłaszcza gdy chce oszczędzić czas na malowaniu rzęs- zwykle zajmuje to około 20 minut. Nie ma tu ograniczeń wiekowych. Zatem jeśli nie chcemy przedłużać rzęs, to tuszowanie może być rozwiązaniem idealnym – efekty są zadowalające. Permanentna maskara, zwłaszcza grubym, zdrowym rzęsom, nada kolor bez efektu „sztuczności”. Im cieńsze rzęsy, tym efekty mniej spektakularne.

METODA I HOLLYWOOD - trwałość do 8 tygodni

Nowe syntetyczne rzęsy zostały stworzone by fantastycznie wydłużyć Twoje naturalne rzęsy.

Naturalnie wygięte, wyglądają świetnie i jednocześnie nie obciążają Twoich rzęs, są jednocześnie giętkie i elastyczne. Rzęsy HOLLYWOOD Lashes uwydatnią Twoje naturalne piękno, dodadzą pewności siebie.Przedłużanie rzęs

Są odpowiednie by nosić je na codzień jak i na specjalne okazje takie jak śluby, przyjęcia, czy święta. Raz założone, rzęsy są wodoodporne, możesz zatem bez obaw brać prysznic, pływać, pocić się, płakać i spać..

Tusz staje się zbędny. W razie potrzeby można jednak używać tuszu na bazie wody.

Cechy:

  • rzęsy są oddzielone od siebie, równocześnie zaprojektowane by nie przemieszczać się względem sobie
  • każda indywidualna rzęsa daje efekt wydłużenia i podkręcenia
  • każda rzęsa jest naturalnie miękka
  • dostępne w różnych długościach
  • efekt jest naturalny i spektakularny
  • natychmiastowe dodanie objętości

Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, który pozwala cieszyć się gęstymi, długimi i ciemnymi rzęsami, bez konieczności ich tuszowania Dzięki przedłużaniu spojrzenie odzyskuje blask, przyciąga uwagę. Na zabieg decydują się kobiety w różnym wieku, które nie do końca są zadowolone z wyglądu i kondycji własnych naturalnych rzęs, ich gęstością, długością. Dzięki dobranej metodzie i wprawnej ręce stylistki rzęs każda z nas może poczuć się wyjątkowo, poprzez podkreślenie oprawy oka.

Na czym polega?

Bardzo popularne są zabiegi przedłużania metoda 1:1. W skrócie polega ona na doczepieniu jednej sztucznej rzęsy do naturalnej. Dzięki jedwabno-syntetycznej rzęsce nasz spojrzenie nabiera nowego wymiaru. Świetnie wydłużone i delikatnie pogrubione na pozór wyglądają jak naturalne. Trwałość tej metody to około 5 tygodni, choć zależna jest od naturalnego wzrostu włoska u każdej z pań. Przedłużone rzęsy są podkręcone a jednocześnie elastyczne i odporne na różnego rodzaju odkształcenia. Z pewnością uwydatnią naturalne piękno i dodadzą pewności siebie. Zabieg polecany jest tym kobietom, które decydują się na przedłużanie po raz pierwszy lub zależy im na zachowaniu naturalnego piękna na co dzień i na wyjątkowe okazje. Założone rzęsy są wodoodporne, można więc brać prysznic, uprawiać sporty i spać bez obaw- bo i tak zawsze będą one wyglądać perfekcyjnie. Kolejna metoda to metoda objętościowa. Tu do każdej naturalnej rzęsy dodane są dwie sztuczne (lub więcej). Dzięki idealnemu doborowi i przemyślanej stylizacji metoda ta daje efekt gęstych i długich rzęs. Znaczenie ma wiedza i doświadczenie stylistki, bo to od niej zależy efekt końcowy. Dobór ma na celu „otwieranie” oka, podkreślenie jego walorów, powiększenia czy zatuszowania np. opadającej powieki. To, jak przyklejone są i jak dobrane rzęsy zależy nasz wygląd po zabiegu. Chyba nie chcemy wyglądać zbyt smutno czy jak myszka Miki?

We wszystkich metodach objętościowych efekt zagęszczenia uzyskiwany jest poprzez liczbę doklejanych rzęs. Przy zagęszczaniu rzęs tą metodą, stosuje się bardzo lekki materiał nieobciążający rzęs naturalnych, a jednocześnie pozwalający uzyskać dowolnie mocny efekt zagęszczenia. Dzięki przyczepieniu 2-3 cienkich rzęs jedwabnych lub rzęs z norki do jednej rzęsy naturalnej, można nadać spojrzeniu głębi i wyrazistości nie niszcząc naturalnych rzęs.

Następną, godną uwagi metodą są tzw. rzęsy w kępkach. Okres trwałości to średnio 3 tygodnie idealnego wyglądu. Zabieg polega na doklejeniu kępek rzęs do naturalnych. W zależności od oczekiwanego efektu, typu urody, charakteru każdej z nas kosmetyczka dobiera i dokleja kępki w określonych miejscach na linii rzęs naturalnych. Efekt utrzymuje się ok. 3 tygodni i wskazany jest dla pań przygotowujących się do wyjątkowych wydarzeń, np. ślub, bale, bankiety, studniówki itp. Metoda sprawia, że że oko jest bardziej podkreślone, większe, wyraźniejsze.

Jeśli zabieg przedłużania wykonany będzie profesjonalnie, to ryzyko zniszczenia naturalnych rzęs jest znikome. Naturalne rzęsy wypadają średnio raz na 2-3 miesiące i zastępowane są nowymi. Zatem by zachować efekty należy powtarzać przedłużanie co miesiąc. Należy pamiętać, że samodzielna ingerencja w sztuczne rzęsy może skutkować nie tylko zniszczeniem naturalnych włosków, ale i bardziej przykrymi konsekwencjami. Rzęsy powinny być zdjęte w salonie.

Przestrzegając wskazówek profesjonalnej stylistki rzęs efekty po zabiegu będą długotrwałe. Trudno będzie przypomnieć sobie, jak wyglądały nasze rzęsy przed przedłużaniem. Dzięki metodom opisanym powyżej wyeksponowane będą walory a ukryte ewentualne defekty. Spojrzenie stanie się magnetyczne, oczy optycznie powiększą się i będą roześmiane. Jak widać wcale nie tak trudno oszczędzić czas na poranne zabiegi pielęgnacyjne, zwłaszcza związane z chociażby tuszowaniem rzęs – te przedłużone są piękne cały czas i co ważne – nie wymagają tuzowania, które trwa średnio 15-20 minut. Ileż cennego czasu można wówczas zaoszczędzić i przeznaczyć choć kilka minut na inne przyjemności.