Masaż

Masaż klasyczny

wykorzystywany jest obecnie w wielu technikach. Najpopularniejsze to zabiegi lecznicze, ale doceniane od dawna także techniki relaksacyjne. Konsekwencjami poprawnie wykonanego masażu jest aktywizacja układu limfatycznego, krwionośnego przez co substancje odżywcze szybciej i łatwiej trafiają do organizmu. Uspokaja bądź pobudza osobę poddająca się zabiegowi. Na skutek lepszego ukrwienia poprawie ulega też przyswajanie substancji pokarmowych i szybsze spalanie materii. Masaż to idealny sposób na pobudzenie tzw. hormonu szczęścia. Salony piękności gwarantują również dobroczynny wpływ masażu na skórę – ułatwiając jej oddychanie, ujędrnia i pomaga usuwać martwy naskórek. Stąd wykorzystuje się elementy masażu przed większością zabiegów kosmetycznych w obrębie np. twarzy i szyi.

Masaż klasyczny to zespół manualnych zabiegów działających przez powierzchnię skóry na tkanki, mięśnie, stawy i najważniejsze układy – krążenia, nerwowy, pokarmowy.

Początki masażu można doszukać się w Indiach już w 1800r. p.n.e, kolejno pojawił się w Chinach, Rzymie starożytnym aż dotarł do Europy. Masaż klasyczny leczy zewnętrzne i wewnętrzne objawy jak i przyczyny wielu chorób. Na skutek podrażnienia tkanek wpływa na konkretne części organizmu. Masaż należy wykonywać zgodnie z 8 technikami, wykonywanymi po sobie: głaskanie (powierzchniowe lub głębokie), rozcieranie, wyciskanie (stosowane także w masażu sportowym i drenażu limfatycznym), ugniatanie (najdłuższa faza masażu), oklepywanie, wibracja, roztrząsanie i na koniec ruchy bierne, tzw. Wałkowanie.

Masaż klasyczny może obejmować całe ciało(kończyny dolne, górne, brzuch, plecy, klatka piersiowa, ale także wybrane fragmenty. Cały masaż trwa zwykle od pół godziny do nawet dwóch godzin.

W zabiegach kosmetycznych warto skorzystać z przygotowania twarzy, szyi i dekoltu poprzez masaż. Pobudzi układ krążenia, dotleni i odżywi skórę na skutek lepszego wchłaniania kosmetyków. Zabieg zaczyna się od dekoltu, przechodząc do części szyjnej i na koniec twarzy. Niestety istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu. Głównymi są stany zapalne skóry, infekcje z gorączką, miażdżyca, choroby serca, tarczycy. Profesjonalista po przeprowadzonym wywiadzie podejmie decyzje o wykonaniu czy tez odmowie wykonania masażu.