Henna i regulacja

Permanentne malowanie rzęs i ich przedłużanie to dość kosztowne zabiegi, choć efekty są spektakularne. Zwłaszcza w wakacje takie rozwiązania zdają się być idealne. Dla mniej wymagających pań, najczęściej zadowolonych z kondycji rzęs i gęstości i linii brwi proponowanym zabiegiem może być naturalna henna. Ma jeszcze jedna zaletę – jest zdecydowanie tańsza od przedłużani i trwałego tuszowania rzęs.

Dla osób, które chcą w naturalny sposób podkreślić rzęsy i brwi, poprawić ich kształt i przyciemnić idealnym rozwiązaniem może być henna i regulacja. Wykonane profesjonalnie, w salonie, pozwolą utrzymać efekt nawet 3-4 tygodnie. Oczywiście używając podstawowych barwników można wykonać zabieg samodzielnie w domu, ale czy zrobimy to idealnie?

Henna jest naturalnym barwnikiem wykorzystywanym do malowania skóry od ponad 5 tysięcy lat. Nie niszczy włosów, a uzyskany kolor jest zbliżony do naturalnego. Jeśli nie mamy czasu na regulację i malowanie brwi, chcemy podkreślić oczy to zabieg z użyciem henny, bez obciążania naszych włosków, w salonie kosmetycznym jest idealnym rozwiązaniem. Na topie jest teraz naturalny wygląd i piękno kobiety. Dzięki przyciemnieniu henną rzęs i brwi podkreślimy to, co warte podkreślenia bez obaw, że tusz spłynie po kąpieli w basenie czy z naszym potem na siłowni. Oczywiście henna jest wskazana także dla pań, które z różnych powodów nie mogą skorzystać z zabiegów przedłużania rzęs.

O ile henna rzęs nie jest zbyt skomplikowanym zabiegiem, to przyciemnianie brwi wymaga większej wprawy. Głownie chodzi o nadanie im prawidłowego kształtu. Zasada jest prosta – 2/3 brwi ma się unosić, a 1/3 opadać. Wówczas zachowana zostanie idealna proporcja. Źle wymodelowane brwi nadają niekorzystny wyraz twarzy, zbyt ostre nie są odpowiednie dla każdej kobiety, więc lepiej poprowadzić kształt adekwatny do osoby i rysów twarzy. Oczywiście warto brać pod uwagę obowiązujące trendy. Do wyboru każda z nas ma tez co najmniej kilka odcieni barwnika. Brunetkom najbardziej pasują głębokie, wyraziste barwy. Blondynki o jasnej karnacji powinny się wystrzegać czarnej henny i dobierać raczej odcienie brązu i szarości.

Henna jest podstawowym zabiegiem, najbardziej naturalnym, który nie wpływa na pogorszenie stanu naturalnych rzęs i brwi. Oczywiście wykonana dokładnie, w profesjonalnym salonie pozwala cieszyć się efektami dłużej. Niestety rzęs w ten sposób nie zagęścimy i nie wydłużymy. Nadamy im jedynie głębszy kolor. Brwi, idealnie wyregulowane dodatkowo podkreślą spojrzenie, oczy staną się wyraziste.