Depilacja woskiem

Depilacja woskiem staje się idealną metodą na szybkie i długotrwałe pozbycie się owłosienia niemal na każdej części ciała. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Depilacja woskiem

polega na wyrwaniu włoska wraz z cebulką. Dzięki temu na kilka tygodni, do momentu odbudowy korzenia włosa, możemy cieszyć się gładką, zdrową skórą. Po kilku zabiegach odrastające włoski są widocznie słabsze, miękkie i mało widoczne. Do zabiegu wykorzystywany jest wosk twardy lub kremowy. Każdy wosk ma inne właściwości, stąd możliwe jest dobranie odpowiedniego dla każdego typu skóry, nawet naczyniowej, delikatnej i wrażliwej. Każdy wosk stosowany w naszym gabinecie dobierany jest indywidualnie, z uwzględnieniem części ciała podlegającej depilacji.

Bardzo precyzyjne efekty można uzyskać poprzez zastosowanie wosku twardego. Wyższa jego temperatura pozwala na usuwanie nawet najmniejszych, delikatnych włosków.

Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale czego nie robi się dla urody? Na szczęście najnowsze preparaty pozwalają ograniczyć dyskomfort do minimum. Oczywiście samo doświadczenie kosmetyczki nie pozostaje bez znaczenia. Depilacja wykonana profesjonalnie, szybko i pewnie powoduje, że ból staje się o wiele mniejszy. Bez wprawy, np. w domu dostępnymi w sprzedaży woskami, zabieg bywa bolesny.

Jak wygląda zabieg?

Zwykle wosk nakładany jest szpatułka lub specjalnym aplika torem na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Po pokryciu całego obszaru taśma zostaje zdecydowanym ruchem ściągana (w kierunku odwrotnym do nakładania). Twarde woski nie wymagają stosowania pasków (odrywa się je jako jeden płat).

W naszej ofercie znajduje się depilacja wszelkich fragmentów skóry - nóg, rąk, pach, okolic bikini, twarzy (wąsik), klatki piersiowej i pleców (u mężczyzn). Oczywiście jeśli klient ma inne oczekiwania staramy się je spełnić. Do zabiegu warto się przygotować – oczyścić skórę, odtłuścić ją. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienieni, które kolejnego dnia, po stosowaniu specjalnych kosmetyków i preparatów, zanikają. Warto stosować przez cały czas środki opóźniające porost włosów, peeling zapobiegający wrastaniu włosków by idealnie przygotować się do kolejnej depilacji w salonie piękności.